Cesta Happy Company

2016

Štvrtý ročník Konferencie Happy Company 2016

V Divadle Aréna aj tento rok zazneli nové idey o zmysle, šťastí, tvorivosti a hodnotách, ktoré sú dôležité pre naše osobné i pracovné naplnenie. Úspešný štvrtý ročník Konferencie Happy Company sa niesol v duchu celostného prístupu k životu i k práci, s podtitulom „Šťastie v práci závisí od práce na sebe.“ Skvelí rečníci sa podelili o svoje tipy ako žiť a pracovať zmysluplne, s radosťou a zároveň úspešne. Naše pozvanie prijali Ivana Molnárová, Viliam Dobiáš, Eva Velechovská, Artur Gevorkyan, Katarína Kovalčíková, Juraj Stankay, Šimon Šicko a Jozef Banáš. Tento deň bol plný energie a skvelých ľudí na javisku i v hľadisku.

2015

Tretí ročník Konferencie Happy Company 2015

S radosťou sme zrealizovali 3. ročníka Konferencie Happy Company 2015 v Divadle Aréna, ktorá mala podtitul Nehľadajte šťastie v práci, vytvorte si ho. Bola aj o tom, ako sa stať vedomým tvorcom šťastia v práci pre seba i firmu, a nie vystresovanou obeťou rýchlo meniaceho sa sveta. Rečnili Michal Andrejco, Michaela Jacová, Ľuboš Fellner, Petr Fridrich, Peter Vidovič a Róbert Vereš, Mário Radačovský a Adela  Banášová. Divadlo bolo plné ľudí, ideí a skvelej energie.

2014

Angažovanosť poháňaná zamestnancami

Na šťastie v práci ako niečo, čo súvisí s rastom, inováciami a dobrým menom, už začínajú počúvať aj väčšie „preprocesované“ firmy. Robíme konzultácie a kreatívne workshopy, kde si samotní zamestnanci nachádzajú riešenia a idey, ako vytvoriť takú firemnú kultúru, v ktorej sa im bude lepšie a s väčšou chuťou robiť. Pracujeme so šťastím v práci v „klasických“ firmách, ktoré chcú atmosféru poľudštiť i vo firmách, ktoré rýchlo vyrastajú z „malej kamarátskej“ firmy, potrebujú procesy ale chcú si uchovať ľudskosť.

Šťastie v práci sa šíri

Šťastie v práci sa stáva témou rôznych konferencií, seminárov i festivalov – pozrite si, kde všade sme o témach s ním súvisiacich hovorili. A cesta pokračuje ďalej:).

2013

Partnerstvo s McROY Group

V roku 2013 uzatvárame partnerstvo s personálno-poradenskou spoločnosťou McROY Group. Jednak, aby sme našim klientom vedeli poskytnúť komplexnejšiu starostlivosť a zároveň preto, že sa púšťajú do mnohých inovatívnych projektov, na ktorých sme participovali – napríklad Your Dream Job. A McROY Group zase veľmi pomohol s konferenciou Happy Company.

Your Dream Job 2013

Tento jedinečný projekt má podtitul „Zaži YOUR DREAM JOB a uč sa od najlepších“. Vážne od tých najlepších – Adela Banášová, Václav Mika, Evita Urbaníková, Martin Valihora, Jaro Žídek a mnohí ďalší. Ľudia v ňom majú šancu získať jednu z atraktívnych stáží s výnimočnými mentormi. Je to skutočne zážitok nielen pre stážistov a mentorov ale aj pre nás, ktorí to pripravujeme.

Druhý ročník Konferencie Happy Company 2013

Púšťame sa do 2. ročníka Konferencie Happy Company, ktorá má podtitul Menej robiť , viacej tvoriť - bola nielen o šťastí v práci ale najmä o tvorivosti. Bola o tom, ako menej robiť rutinne, bez radosti či pohody a viac tvoriť, teda k práci pristupovať tak, aby prinášala radosť, energiu a sebarealizáciu. Rečnili Daniel Hevier, Neli Zainuddin, Petr Ludwig, Michal Pastier a mnohí ďalší. Konferenciou aj tento rok skvele sprevádza Mišo Hudák.

2012

Prvý ročník Konferencie Happy Company 2012

Aby sme dali dokopy komunitu vznikajúcu okolo témy šťastie v práci, usporiadali sme konferenciu Happy Company. Cieľom konferencie bolo priniesť ľuďom tému šťastie v práci - ako impulz pozitívnej zmeny. Účastníci mali možnosť osobne zistiť, že šťastie v práci nie je žiadny prepych. Je to postoj k životu a spôsob, ako dosiahnuť úspech a naplnenie. Skvelí rečníci, ako Stanka Šeminská – Mary Kay, Michal Meško - Martinus, Michal Truban - Websupport, tiež potvrdili, že existuje priamy súvis medzi šťastím v práci a úspechom firmy.

Na konferencii si prišli prvý krát prevziať ocenenia Happy Company – Skvelé miesto pre prácu 2012 tri slovenské firmy s najlepšími výsledkami. Spoločnosti Prvá stavebná sporiteľňa (v kategórii veľká firma), Imperial Tobacco (v kategórii stredná firma) a Marpex (v kategórii malá firma) vyšli v prieskume vyšli ako najšťastnejšie.

Šťastie v práci na univerzite

V zimnom semestri 2012 majú študenti prvý krát možnosť začať navštevovať nový predmet Šťastie v práci na Univerzite Komenského v Bratislave. Vyučuje ho Lýdia Sirotová a záujem študentov oň prekonáva očakávania.

2011

Prieskum o šťastných firmách

V roku 2011 sme spustili prvý ročník prieskumu Happy Company, do ktorého sa zapojilo takmer 30 slovenských firiem. Prieskum Happy Company je prieskumom potenciálu firiem, teda či je firma schopná vytvoriť pre svojich ľudí skvelé miesto pre prácu. Je vyjadrený Indexom firemného šťastia®.

Značka si TY

Keďže základom osobného šťastia v práci je poznanie samého seba, vytvorili sme komplexný program osobného brandingu. Tam ľudia môžu lepšie poznať samých seba, svoje poslanie, aby sa mohli živiť tým, čo ich baví. A Lýdia Sirotová napísala eknihu Urob zo svojho mena skvelú značku.

2010

Chief Happiness Officer z Dánska

Chief Happiness Officer z Dánska

V novembri 2010 sme v Bratislave usporiadali medzinárodný seminár o šťastí v práci s dánskym Chief Happiness Officerom Alexandrom Kjerulfom. Nezostávalo nám totiž nič iné, len hľadať experta na šťastie v práci vo svete. Prišlo takmer sto prvých zvedavcov, ktorým Alex povedal: „V biznis svete je čoraz výraznejšia tendencia zameriavať sa na to, aby sa práca stala pozitívnym zážitkom.“ A tým sme tému šťastia v práci na Slovensku oficiálne odštartovali.

2009

Prvá idea šťastia v práci

Lýdia Sirotová sa ako koučka dostávala s klientmi k témam stresu , nedocenenia, či k túžbe po sebarealizácii a zmysluplnejšom živote. Tak vznikla idea Happy Company – projektu šťastia v práci – spojenia, ktoré vyvolávalo na tvárach manažérov rozpaky či úsmev.

Do novovznikajúceho projektu oslovila koučky Zuzanu Karpinskú (bývalá prezidentka Medzinárodnej federácie koučov) a Kamilu Birnsteinovú (šéfka vzdelávania v spoločnosti SwissRe). To tvorivého tímu sa pridala aj Elena Lisá, docentka sociálnej a pracovnej psychológie. Prišli sme na to, že so šťastím v práci najlepšie začneme tak, keď ho budeme vedieť zmerať – prieskumom Happy Company.

Zuzana Karpinská

Zuzana Karpinská

bývalá prezidentka
Medzinárodnej federácie koučov

Kamilu Birnsteinovú

Kamilu Birnsteinovú

šéfka vzdelávania v spoločnosti SwissRe

Elena Lisá

Elena Lisá

docentka sociálnej a pracovnej psychológie

Chcete sa dozvedieť viac?

Napíšte nám:

Odoslať