Rečníci

Adela Banášová

Moderátorka

Rodená Bratislavčanka žila s rodičmi v detstve vo východnom Berlíne a vo Viedni. Znalosť nemčiny ju neskôr automaticky viedla k štúdiu na bilingválnom gymnáziu, následne vyštudovala filozofickú fakultu UK , odbor kulturológia. V tom čase však už pracovala ako moderátorka vo FUN rádiu, do ktorého sa prebojovala konkurzom v roku 1998.

Ešte počas gymnaziálnych čias praxovala v Teleráne TV Markíza ako redaktorka, kde sa priučila základnej televíznej práci. Po krátkej skúsenosti v glosátorskej relácií Sedem s.r.o. sa zúčastnila konkurzu do prvej série Slovenskej Superstar. Spolu s kolegom Martinom Rauschom moderovala tri diely a jeden československý s Leošom Marešom. Moderovala program Let’s dance, porotila spolu s Janom Krausom a Paľom Haberom v prvej sérii Slovensko má Talent, v Talentmánii, viac ako rok moderovala vlastnú Adela show.
 
Aktuálne ju baví šou Milujem Slovensko, inú polohu ukázala v československom projekte Colnica a venuje sa vlastnému programu Trochu inak na doskách SND, kam si pozýva trochu iných hostí. Program vysiela televízia TA3. V tomto roku si prevzala cenu Slovenka roka v kategórií médiá a komunikácia, čomu predchádzal zisk siedmich televíznych cien OTO.
 
S kolegom Matejom Sajfom Cifrom vydali knižku absurdného humoru s názvom – Veci ktorých viete pomerne málo. Pravidelne publikuje v Hospodárskych novinách. Hovorí po nemecky, po anglicky a keď sa zadarí, dohovorí sa aj po francúzsky.
Speaker image
1 Čo ste naposledy vytvorili?

V mojej práci tvorím zakaždým, keď sa dostávam pri moderovaní do tvorivých momentov, v ktorých treba reagovať a kreovať situácie za spontánnych okolností. Takže tak, ako v živote tvoríme každú sekundu každý milimeter svojej existencie, tak tvorím aj ja vo svojej práci. ale posledne som aj čo to nakreslila :-)

2 Ako sa najradšej tvorivo realizujete?

Keď som vo svojej energii a cítim, že veci plynú ľahko a dokonalo, radostne a napĺňajúco. Vtedy to môže byť hocičo. Od moderovania, cez kreslenie, po naozaj vydarený hravý rozhovor s kamarátom.

3 Čo je vašou múzou? Čo robíte, keď sa vám tvorivosť zasekne?

Mojou múzou sú asi iní ľudia, ktorí ma v danom momente zaujmú a keď nie je čas tvorivosti, tak je asi čas dopĺňania energie a vtedy sa to snažím rešpektovať.

4 Kedy cítite, že ste šťastná v práci?

Keď veci plynú hladko a ako keby pod ochranou nejakej vyššej energie.

5 Čo je pre vás šťastie?

Keď nechám veci stopercentne plynúť a nerobím si starosti. Vtedy je mi ľahko a blažene a to nazývam šťastie.

Close
O nás

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Quis, ad, voluptatibus eligendi alias amet laudantium nemo molestiae nobis eos suscipit tenetur minus rem qui earum velit mollitia tempora. Cupiditate, maxime.

Blog/Novinky

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Quis, ad, voluptatibus eligendi alias amet laudantium nemo molestiae nobis eos suscipit tenetur minus rem qui earum velit mollitia tempora. Cupiditate, maxime.