Rečníci

Daniel Hevier

Spisovateľ, výtvarník, interpret, kreatívec
Ako namiešať z horúceho a studeného príjemne vlažné
HAPPY co TALKS 10:00 - 10:20
Mgr. Daniel Hevier, PhD. vyštudoval Filozofickú fakultu UK v Bratislave. Ako spisovateľ napísal cca 100 kníh, z ktorých viaceré vyšli aj v zahraničí. Venuje sa aj písaniu textov piesní, spolupracuje s divadlami, rozhlasom, televíziou, filmom.
 
Je činný tiež ako výtvarník a interpret svojich piesní. Je priekopníkom tvorivého písania na Slovensku, je odborníkom na kreatívne priemysly a konzultantom na inovácie a kreativitu. Vyvinul vlastnú metódu kreatívnosti a inovatívnosti, spolupracuje so školstvom i vrcholovým manažmentom viacerých firiem. Rozvíja start-upy, ako aj urbánnu kreativitu.
 
„Tvorivosť máme vo svojich génoch. Som presvedčený, že tvorivosť sa dá rozvíjať a dokonca sa jej vo veľkej miere dá naučiť. Naozaj sa dá naučiť, ako získavať nápady, ako z obmedzení, limitov a kríz vyťažiť nové príležitosti a hodnoty. Rád sa stretávam s ľuďmi na svojich workshopoch a tréningoch, pretože je to pre mňa príležitosť nadväzovať nové vzťahy, spoluprácu  a sám sa učiť od iných.“
Speaker image
1 Čo ste naposledy vytvorili?

Dopisujem článok do SME, realizujem divadlo poézie v SND, pripravujem koncepčnú ponuku pre jednu nadnárodnú spoločnosť, idem si pozrieť priestory svojej galérie.

2 Ako sa najradšej tvorivo realizujete?

Keď nevládzem písať, tak maľujem, keď sa vymaľujem, skladám pesničky, keď som hluchý, režírujem divadlo, keď máme pauzu, prednášam o tvorivosti a vediem kreatívne workshopy.

3 Čo je vašou múzou? Čo robíte, keď sa vám tvorivosť zasekne?

Nemôžem si dovoliť ten luxus, aby mi nefungovala tvorivosť. Ja som profík, a nikto nie je zvedavý, že sa mi nechce, nedarí, nevládzem.

4 Kedy cítite, že ste šťastný v práci?

Keď to ide samo. Keď to nejde, a potom to opäť ide, už nie samo, ale so mnou.

5 Čo je pre vás šťastie?

Podstatné meno stredného rodu podľa vzoru vysvedčenie.

Close
O nás

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Quis, ad, voluptatibus eligendi alias amet laudantium nemo molestiae nobis eos suscipit tenetur minus rem qui earum velit mollitia tempora. Cupiditate, maxime.

Blog/Novinky

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Quis, ad, voluptatibus eligendi alias amet laudantium nemo molestiae nobis eos suscipit tenetur minus rem qui earum velit mollitia tempora. Cupiditate, maxime.