Rečníci

Matej Drlička

Riaditeľ agentúry Viva Musica! agency

Rodený bratislavčan Matej Drlička študoval na Konzervatóriu v Bratislave, kde počas štúdia vyhral Súťaž slovenských konzervatórií. V roku 1993 mu bolo udelené štipendium na prestížnej Duquesne University v Pittsburghu v USA a o dva roky neskôr sa zúčastnil na Súťaži mladých interpretov Houstone, kde získal druhé miesto. Po návrate na Slovensko sa Matej, popri štúdiu na VSMU, stal členom Orchestra Opery SND rovnako ako aj Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu. V roku 1999 sa stal víťazom súťaže Stredoeurópskeho festivalu koncertných umelcov v Žiline.

Krátko nato odchádza študovať do Francúzska na Konzervatórium v Nice, kde sa stal nositeľom zlatej medaily za hru na klarinete a komornú hudbu. V roku 2001 vyhral prvé miesto na súťaži súčasnej hudby v Ríme (Concorso Internazionale de Valentino Bucchi) a tretie miesto na medzinárodnej klarinetovej súťaži v Seville (Dos Hermanas).
 
V roku 2000 nahral s orchestrom Slovenskej filharmónie svetovú premiéru Psalmu V pre klarinet a orchester od amerického skladateľa Davida Cheskeho. Ako orchestrálny hráč účinkoval v takých prestížnych európskych orchestroch, akými sú Bavorská štátna opera v Mníchove, Orchestre de la Suisse Romande v Ženeve, Parížska opera, Orchestre National v Paríži, Orchestre de la Capitole v Toulouse, Orchestre Philharmonique de Monte Carlo a počas 7 rokov bol stabilným členom Orchestre de Cannes. V roku 2005 musel pre úraz skončiť s kariérou koncertného umelca a začal sa venovať manažmentu v oblasti hudby.
Speaker image
1 Čo ste naposledy vytvorili?

Hudobnú dramaturgiu pre novoročný event spoločnosti Soitron. Zatiaľ nemôžem prezrádzať, čo to bude:)

2 Ako sa najradšej tvorivo realizujete?

Rád snívam a vymýšľam koncepty, ktoré sa zdajú v našom kontexte nezrealizovateľné.

3 Čo je vašou múzou? Čo robíte, keď sa vám tvorivosť zasekne?

Pohárik kvalitného rumu. Teraz ma inspiruje Diplomatico:)

4 Kedy cítite, že ste šťastný v práci?

Najšťastnejší som pri zrode myšlienky. Všetko ostatné je už iba dozvuk idey.

5 Čo je pre vás šťastie?

Keď mi moje deti povedia, že ma ľúbia.

Close
O nás

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Quis, ad, voluptatibus eligendi alias amet laudantium nemo molestiae nobis eos suscipit tenetur minus rem qui earum velit mollitia tempora. Cupiditate, maxime.

Blog/Novinky

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Quis, ad, voluptatibus eligendi alias amet laudantium nemo molestiae nobis eos suscipit tenetur minus rem qui earum velit mollitia tempora. Cupiditate, maxime.