Rečníci

Michal Meško

CEO, Martinus.sk
Nekonečné puzzle
HAPPY co TALKS 16:15 - 16:30

Michal Meško vyštudoval manažment a marketing na Fakulte managementu Univerzity Komenského v Bratislave. V roku 2007 absolvoval polročnú stáž so zameraním na spotrebiteľské správanie a internetový obchod na Rijksuniversitat Groningen v Holandsku.

V roku 2000 bol spoluzakladateľom stránky Referaty.sk, najväčšieho portálu pre študentov, ktorý v roku 2004 odkúpil Atlas.sk. Zároveň stál v roku 2000 aj pri vzniku internetového kníhkupectva Martinus.sk, ktorého je dnes spolumajiteľom a CEO. V roku 2011 bol nominovaný na ocenenia Ernst&Young Podnikateľ roka a TREND TOP Manažér roka.

Martinus.sk je v súčasnosti najväčším internetovým obchodom na Slovensku, okrem toho prevádzkuje 5 kamenných kníhkupectiev a v Českej republike internetové kníhkupectvo Martinus.cz. Firma opakovane získala certifikát za výnimočnú kvalitu Slovak Gold, v roku 2011 sa v rebčíku Deloitte Fast 500 umiestnila ako 161. najrýchlejšie rastúca technologická firma v rámci EMEA regiónu. Martinus.sk získal Hlavnú cenu Via bona 2012 pre malé a stredné podniky za uplatňovanie princípov zodpovedného podnikania.

Speaker image
1 Čo ste naposledy vytvorili?

Uff... počíta sa aj navarená večera? :)

2 Ako sa najradšej tvorivo realizujete?

Posledných veľa rokov je to prakticky denne rozmýšľanie nad tým, ako zlepšiť Martinus, to, čo robíme a ako to robíme. Firmu vnímam ako živý organizmus, svojím spôsobom človeka, ktorý by sa mal snažiť o šťastie ostatných (zákazníkov), no i svoje (zamestnancov).

3 Čo je vašou múzou? Čo robíte, keď sa vám tvorivosť zasekne?

Paradoxne mi asi najviac funguje len si sadnúť a nič nerobiť. Vtedy mi často začnú samé prúdiť myšlienky a niekedy je ťažké až prestať. Veľa nápadov dostanem aj počas šoférovania, a vtedy z auta vystupujem nabitý energiou všetko začať riešiť :-)

4 Kedy cítite, že ste šťastný v práci? Čo je pre vás šťastie?

Cítiť, že naša práca má zmysel - čo najčastejšie vidno tým, že iní sú šťastní alebo spokojní vďaka tomu, čo robíme.

Close
O nás

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Quis, ad, voluptatibus eligendi alias amet laudantium nemo molestiae nobis eos suscipit tenetur minus rem qui earum velit mollitia tempora. Cupiditate, maxime.

Blog/Novinky

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Quis, ad, voluptatibus eligendi alias amet laudantium nemo molestiae nobis eos suscipit tenetur minus rem qui earum velit mollitia tempora. Cupiditate, maxime.