Rečníci

Pavol Hlubina

Šéfredaktor, Profit
Tvorivé písanie alebo Ako vypustiť démona
HAPPY co WORKSHOPS 13:15 - 14:15

Palo Hlubina pracuje v médiách od svojich štrnástich rokov. Cez denníky, týždenníky, on line redakcie a rádiá ukotvil v magazíne Profit, z ktorého sa stal pod jeho vedením časopis, ktorý sa spája s prívlastkom inšpiratívny.

„Inšpirácia je dôležitá. Pretože pri nej neignorujeme iných ľudí a zároveň ideme vlastnou cestou. Zoberieme si od nich len to, čo potrebujeme a tým im dávame najavo náš rešpekt a zároveň si udržujeme pokoru,“ zdôvodňuje pointu za headlinom Inšpirujte sa.

Okrem novinárskej kariéry Palo od pomerne skorého veku inklinoval aj k niečomu, čo sa dnes označuje ako sebarozvoj. „Nemám rád slová ako sebarozvoj, duchovno, ezoterika alebo materializmus. Človek má v sebe veľa stránok a to, čo sa dnes označuje ako rozvoj je lepšie nahradiť slovom sebakceptácia. Manažér musí prijať aj svoju rodinnú stránku, silný človek si musí priznať slabosti. Ak sa človek akceptuje ako celok, môže žiť vyvážený život a rozvíjať sa vo všetkom, čo potrebuje,“ hovorí.

Palo organizuje aj one-to-one rozhovory zamerané na sebapoznanie a tiež kurzy tvorivého písania, kde ľudí neučí písať, ale odbúravať strach z toho, že písať nevedia. „Ak niekto niečo chce, vie to. Ak má pocit, že to nevie, treba ten strach nájsť a pomôcť ho odstrániť“.

Speaker image
1 Čo ste naposledy vytvorili?

Veľmi chytľavý rytmus na základe jednej mojej emócie. Dúfam že ho dotiahnem aj do celej pesničky. Zvyčajne totiž skončím pri rytme a základnej melódii.

2 Ako sa najradšej tvorivo realizujete?

Podľa nálady. Niekedy potrebujem písať, niekedy hrať, niekedy hovoriť.

3 Čo je vašou múzou? Čo robíte, keď sa vám tvorivosť zasekne?

Príroda a pohyb. Veľa pohybu a veľa prírody.

4 Kedy cítite, že ste šťastný v práci?

Keď všetko, čo som zrealizovať chcel, som zrealizoval. Nemuselo to dopadnúť podľa mojich predstáv, ale najmä že to vzniklo.

5 Čo je pre vás šťastie?

Opak nešťastia. Raz sme hore, raz dole. Tajomstvo je naučiť sa byť spokojný vo všetkých fázach.

Close
O nás

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Quis, ad, voluptatibus eligendi alias amet laudantium nemo molestiae nobis eos suscipit tenetur minus rem qui earum velit mollitia tempora. Cupiditate, maxime.

Blog/Novinky

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Quis, ad, voluptatibus eligendi alias amet laudantium nemo molestiae nobis eos suscipit tenetur minus rem qui earum velit mollitia tempora. Cupiditate, maxime.