Rečníci

Petronela Zainuddin

CEO, Good Morning Creativity
9 spôsobov, ako zaviesť v práci kreatívne piatky
HAPPY co TALKS 11:40 - 12:00

Petronela je grafická facilitátorka a pionierka kreatívneho vzdelávania.

Vie, že kreativita nie je dar vyhradený umelcom, ale nevyhnutná schopnosť budúcich lídrov, ktorú je potrebné pestovať. Práve to ju v roku 2010 inšpirovalo k vytvoreniu projektu Good Morning Creativity v Paríži. Jej snom je vybudovať najväčšiu komunitu kreatívnych lektorov a pionierov kreatívneho vzdelávania, ktorí prispejú k demokratizácii tvorivého myslenia v práci a na školách.
 
Petronela vyštudovala na Ekonomickej Univerzite v Bratislave kde pôsobila v neziskovej organizácii AIESEC. Vďaka nej získala prvé skúsenosti v oblasti zážitkového vzdelávania a dostala sa do Paríža. Po 4 rokoch v korporátnom svete si splnila svoj sen a stala sa podnikateľkou. Pôvodne blog o rozvoji kreatívneho myslenia sa však rýchlo rozrástol vďaka záujmu firiem a rok po založení bol Good Morning Creativity na medzinárodnej konferencii ISUM vyhlásený za „Start-up roku 2011“. 
 
Dnes sa Petronela venuje hľadaniu ďalších tvorivých lektorov a rozvoju nových projektov po celej Európe. Vo svojej práci pomáha manažérom a podnikateľom zobudiť ich fantáziu a uplatniť kreatívne myslenie pre úspech v práci. Taktiež facilituje kreatívne semináre pre medzinárodné tímy, ktoré majú chuť a odvahu neustále tvoriť a inovovať. No a keď má čas, tak maľuje, kreslí a fotografuje svet okolo seba. 
Speaker image
1 Čo ste naposledy vytvorili?

Kreatívne Piatky – rozhodla som sa obmedziť organizačné veci ako emaily, stretnutia, workshopy či administratívu na 4 dni v týždni a zasvätiť všetky piatky len tvorivým projektom. V podstate sa celý týždeň teším na tento deň, kedy sa moja kreatívna duša môže vyblázniť do sýtosti.

2 Ako sa najradšej tvorivo realizujete?

Najradšej vymýšľam vzdelávacie projekty. Dokážem pri tom stráviť celé hodiny. Kreslím si, vymýšľam a predstavujem si, ako by sa dalo vniesť viac tvorivosti do vzdelávania a dennodennej práce ľudí. Taktiež často doodlujem (kreslím), čo sa veľmi osvedčilo na stretnutiach, konferenciách a workshopoch.

3 Čo je vašou múzou? Čo robíte, keď sa vám tvorivosť zasekne?

Najväčšou múzou je moja práca :). Zbožňujem vymýšľať nové a nové projekty pre Good Morning Creativity. A keď sa zaseknem, idem umyť riad alebo sa idem von prejsť a myšlienky začnú prichádzať samé od seba. Ale ešte radšej diskutujem s manželom, pretože tvorenie vo dvojici je pre mňa oveľa účinnejšie a zábavnejšie.

4 Kedy cítite, že ste šťastná v práci?

Keď vidím, že moja práca pomohla niekomu posunúť sa o krok vpred. Sú to tie momenty, keď vám niekto s iskričkami v očiach poďakuje, a povie, že ste ho inšpirovali a naučili niečo nové a užitočné.

5 Čo je pre vás šťastie?

Uvedomiť si, že každý je strojcom svojho šťastia!

Close
O nás

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Quis, ad, voluptatibus eligendi alias amet laudantium nemo molestiae nobis eos suscipit tenetur minus rem qui earum velit mollitia tempora. Cupiditate, maxime.

Blog/Novinky

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Quis, ad, voluptatibus eligendi alias amet laudantium nemo molestiae nobis eos suscipit tenetur minus rem qui earum velit mollitia tempora. Cupiditate, maxime.